14 märts, 2008

Mikrofoni taga Hannes Astok, Rein Kilk ja Priit Hõbemägi

Kaks meest Tartus(t) ja üks Tallinnas räägivad seekord Ansipi ristist, purjus politseinikest, Lauristini artiklist, Otsaltist ja Seli suvilast, kaevatöödest Tallinnas Harjumäel, Räpina koolitulistamisest ja Merko väljavaadetest. Ootame kommentaare ja ettepanekuid.

20 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Miks Te ei ütle välja, et Maalehe sellist suhtumist (Rüütli ja RL promo, igasugused kinnimakstud vahelehed jne.jne.) vedas toonane peatoimetaja, tänane (vist?) ajakirjanike liidu esimees Ernits. Meenuvad veel mingid mõttetud "Ernitsa keskkonnaminutid" jms., mis olid samuti Reiljani ministriajal paksult Keskkonnainvesteeringute rahaga kinni makstud. Kas ajakirjanike ringkaitse?

Anonüümne ütles ...

Ennustagem siis: valitsusel jätkub julgust samba-karneval selleks korraks peatada.

Anonüümne ütles ...

Tõlgiks ära Kalmu lause "Arhitektid ei osalenud, sest žürii oli asjatundmatu" - hindajate hulgas polnud Mart Kalmu, Veljo Kaasikut ja Arhitektide Liidu oma jopesid, kes teavad kes ja mis on "õiged" või mitte.

Jüri Kuritäi ütles ...

Ennustus:

Samba ootajad on harjunud ootama ja annavad seegi kord pröökajatele rahulikkult ja väärikusega järele.

Sellega võib asja lugeda lõpetatuks - sammast ei tule, kunstniku8d lihtsalt ei ole võimelised midagi looma.

Anonüümne ütles ...

Mage põhjendus küll: meile ei meeldinud zhürii ja sellepärast ma ei osalenud. Ja sellega tullakse paraku välja ikka siis, kui tulemused välja on kuulutatud.
Ja arvestage ikka, et üle 10 000 inimese on seda sammast rahaliselt toetanud.

Anonüümne ütles ...

Hr Kilk, mis annab alust Teil arvata, et proffid suudavad teha kõiki rahuldava lahenduse. Vaadake proffide töid - Viru keskus, Tartu kaubamaja..... Kas suur tagumik, millest tuleb välja eesti lipp (kah "proffide" töö) oleks hea?

Anonüümne ütles ...

Mina tajun rullina just sambavastaste vihast rünnakut tsunftiväliste vastu.

Anonüümne ütles ...

Neid artikleid samba vastu on kirjutatud kümneid ja sadu, ja ma arvan, et see sammas tuleb ära ja järgmine kord arutlete selle teema üle kui see sammas on juba püstitatud ja osad inimesed on jälle üllatunud kui suur see sammas on.

Anonüümne ütles ...

Sammas on hea kujund Eestis valitsevast mentaliteedist: kui tegemiseni jõutakse, siis tehakse nii suurelt ja kallilt, et pärast ägatakse aastaid tagantjärele, Hetkel käib võidujooks, mitte selle nimel mis sinna Harjumäele ehitatakse vaid selle nimel, kes saab tulevikus lastelastele jalutuskepiga näidata - näete, mina tegin selle...

Anonüümne ütles ...

Oi, oi, oi, Astok ajab ikka väga võõrast juttu. Olen ise Riigikogu elu näinud, seal on küllalt ametnikke, kellelt vajalikku infot saada ja täiendavaid abilisi küll vaja ei ole. Lisaks on veel fraktsioonid jne. Aga kui küsida ei oska, ju siis on viga küsijas.

Anonüümne ütles ...

Astoki juttu on suisa piinlik kuulata, vaja abisid, nagu omal ajal Kranih põhjendas kahe beibe nõunikuks palkamiseks, oli vaja kedagi, kes lehti loeks ja kohvi keedaks
Soovitaks saate tegijail tegevpoliitikuid saatesse mitte kutsuda. Astokid, rummid, nestorid solvavad oma jutuga mõtlevat inimest, huvitav, kui lolliks nad rahvast peavad

sp ütles ...

haa, '101 idiooti' ja nende 101 abilist.. et suurendada laialijagamisele tulevate kohtade arvu, muidu peab veel t88borsile minema nagu K.J.... 'kohvripakkijad' n6uavad ka palgat6usu

kui H.A jt 'lauljad' pole v6imelised aru saama iseenda vastuv6etud seadustest jm etteantud tekstist, siis pole vast sellise inimese koht Riigikogus v6i mis

Anonüümne ütles ...

No ei või olla. Kas riigikogus istumine on tõesti miski äriprojekt? Ei tohiks olla keeruline määrata elukoha kompensatsioon neile, kes elavad väljaspool Tallinnat ja asi klaar. Mille kuradi päralt peab lihtsalt keerutama ja erinevaid hüvesid siduma palgaga? Olgu see palk näiteks miljon aastas, nagu Kilk nimetas, ja asi korras. Otsustage ära. Küsimus pole ju numbris vaid ebaselguses.
Lisaks: Olen kogenud ja veendunud, et oluliselt väiksema numbriga saab ka roosa ja rahulik olla. Kusjuures kasutada kõiki sarnaseid teenuseid. Ka majoneesi ja kala võib endale lubada.
Veel lisaks: Lemmikhuumor on palga suuruse sidumine äraostmatusega... Enda suhtes küll sellist suhtumist ei tahaks näha ega kuulda.
Jõudu meeliköitvas kivipallimängus!

Ditaur ütles ...

This comment has been removed because it linked to malicious content. Learn more.

Anonüümne ütles ...

Hmm, huvitav, päris palju inimesi on kusagilt mujalt Eestist pärit (ka Lõuna-Eestist), kelle töökoht on Tallinnas ja ei saa nad mingit eluasemekompensatsiooni. Nad peavad tegema valiku ja kui otsustavad Tallinna tööle minna, siis kas peavad kahte korterit oma palgast või müüvad Tartu korteri maha ja ostavad Tallinna.

Anonüümne ütles ...

Kui Kilgile ristisammas lõbu valmistab , on ju isegi hästi. Kui meel kurvaks läheb, käib tiiru Vabadusplatsil ära ja saabki kergem. Kui Tartust pikk tee sõita, võiksime kinkida talle väikse mudeli, et see teda kodus lõbustaks. :)
Isand Hõbemäe mõtteavaldus just tema senise väljapeetuse taustal paneb küll isegi mõlemat kulmu kergitama. - Tohoh? Muidugi on mõtteliselt ühe samba teisaldamine ja teise püstitamine mõtteliselt omavahel seotud. Et Aljoša asemele midagi omasemat ja väärikamat saab, on ju ainult hea. - Ega ometi Hõbemägi vastupidist arva? Mis pronksmehe teisaldamise meetodisse puutub, siis selle on eesti rahvas seniolematus üksmeeles heaks kiitnud, nurisevad ja leinavad valdavalt muukeelsed. Kelle poolel seisab nüüd Hõbemägi? Laidab või pigem tunnustab Aljoša teisaldamist?

Anonüümne ütles ...

hr Astok muretses, et tal olla raskusi vajaliku teabe kättesaamisel!

Juhin tähelepanu, et
abivägi riigikogu liikmete infoalaseks teenindamiseks on olemas ju Eesti Rahvusraamatukogus:

Parlamendiinfo keskus
https://www.nlib.ee/763?tv_sel=793#table
Nimi Amet Kontaktandmed
Rist, Marju keskuse juhataja 6307308, Marju.Rist@nlib.ee
Nurk, Eve juhataja asetäitja 6307102, Eve.Nurk@nlib.ee
Hillermaa, Rita juhtiv spetsialist 6307460, Rita.Hillermaa@nlib.ee
Mikson, Margit juhtiv spetsialist 6307410, Margit.Mikson@nlib.ee
Rood, Kristina e-teenuste peaspetsialist 6307309, Kristina.Rood@nlib.ee
Solo, Külli juhtiv spetsialist 6307109, Kylli.Solo@nlib.ee
osakonna faksid
osakonna faks 631 1417
parlamendi lugemissaal 631 6955
PARLAMENDI LUGEMISSAAL
Kallas, Tiina juhataja 6316 955, 6316 956, Tiina.Kallas@riigikogu.ee
Jaansen, Kristiina infospetsialist 6316955, 6316956, Kristiina.Jaansen@nlib.ee, Kristiina.Jaansen@riigikogu.ee
PRESIDENDI KANTSELEI
Naar, Pille infospetsialist 6316232, Pille.Naar@vpk.ee, Pille.Naar@nlib.ee
TEATMESAAL
Kurvet, Mare juhataja 6307116, Mare.Kurvet@nlib.ee
Hallikmäe, Riina infospetsialist 6307116, Riina.Hallikmae@nlib.ee
Kozik, Aime assistent 6307108, Aime.Kozik@nlib.ee
Kruus, Signe raamatukoguhoidja 6307108, Signe.Kruus@nlib.ee
Mänd, Sirje vanemraamatukoguhoidja 6307108, Sirje.Mand@nlib.ee
Roos, Helle infospetsialist 6307317, Helle.Roos@nlib.ee
Suurpalu, Lii infospetsialist 6307116, Lii.Suurpalu@nlib.ee
Tammur, Margit infospetsialist 6307317, Margit.Tammur@nlib.ee
ÕIGUSKIRJANDUSE LUGEMISSAAL
Koot, Tiina juhataja 6307106, 6307386, Tiina.Koot@nlib.ee
ÜHISKONNATEADUSTE SAAL
Toomra, Eve juhataja 6307102, 6307101, Eve.Toomra@nlib.ee
MAJANDUS- JA POLIITIKAINFO TÖÖRÜHM
Männamaa, Siiri töörühma juht 6307114, Siiri.Mannamaa@nlib.ee
Allandi, Marge infospetsialist 6307442, Marge.Allandi@nlib.ee
Igel, Reet infospetsialist 6307442, Reet.Igel@nlib.ee
Johanson, Maarika assistent 6307108, Maarika.Johanson@nlib.ee
Kalk, Kati infospetsialist 6307230, Kati.Kalk@nlib.ee
Kõrgema, Ilona infospetsialist 6307114, Ilona.Korgema@nlib.ee
Lepp, Ülle vanembibliograaf 6307118, Ylle.Lepp@nlib.ee, yllelepp@tlu.ee
Margat, Rika infospetsialist 6307442, Rika.Margat@nlib.ee
Mesek, Krista infospetsialist 6307230, Krista.Mesek@nlib.ee
Ott, Vive infospetsialist 6307110, Vive.Ott@nlib.ee
Reimann, Krista infospetsialist 6307230, Krista.Reimann@nlib.ee
Sõlg, Meeli infospetsialist 6307114, Meeli.Solg@nlib.ee
Tammiksalu, Tiina infospetsialist 6307114, 6316955, Tiina.Tammiksalu@nlib.ee
Tedre, Kristin infospetsialist 6307317, Kristin.Tedre@nlib.ee
Uuemõis, Külli infospetsialist 6307230, Kylli.Uuemois@nlib.ee
Vöörmann, Mai infospetsialist 6307442, Mai.Voormann@nlib.ee
RVO TÖÖRÜHM
Makke, Jane töörühma juht 6307105, Jane.Makke@nlib.ee
Lillemäe, Marika infospetsialist 6307135, Marika.Lillemae@nlib.ee
Veedla, Grete infospetsialist 6307105, Grete.Veedla@nlib.ee
VÄLJAANNETE TÖÖRÜHM
Eero, Gerli infospetsialist 6307103, Gerli.Eero@nlib.ee
Viljamaa, Piret infospetsialist 6307103, Piret.Viljamaa@nlib.ee
ÕIGUSINFO TÖÖRÜHM
Ordlik, Katrin töörühma juht 6307211, Katrin.Ordlik@nlib.ee
Liiv, Helve infospetsialist 6307106, Helve.Liiv@nlib.ee
Linask, Karmen infospetsialist 6307106, Karmen.Linask@nlib.ee
Melts, Tiia infospetsialist 6307135, Tiia.Melts@nlib.ee
Pajula, Meeli infospetsialist 6307106, Meeli.Pajula@nlib.ee
Ruttu, Maia infospetsialist 6307250, Maia.Ruttu@nlib.ee
Rähn, Marili infospetsialist 6307250, Marili.Rahn@nlib.ee
Teede, Mari infospetsialist 6307250, Mari.Teede@nlib.ee

Servidores ütles ...

Hello. This post is likeable, and your blog is very interesting, congratulations :-). I will add in my blogroll =). If possible gives a last there on my blog, it is about the Servidor, I hope you enjoy. The address is http://servidor-brasil.blogspot.com. A hug.

slava deelo ütles ...

"minaeitea"- nagu ütles üks mu tuttav poolakas,- see kõlab ju nagu "meine idea", või "my idea." no millega see viikingite mustlasrahvas jälle rahul pole?!
Aga kui ma saunas kuulen mõginat, et deelo on munn, siis kas tuleks saun kinni panna?

Anonüümne ütles ...

Good article it' s extraordinarily innocent, i liking scrutinize it! Very kindly article and blog, poker is kind-hearted to !
[IMG]http://www.sedonarapidweightloss.com/weightloss-diet/34/b/happy.gif[/IMG]